Je v poriadku, keď ma nič nebolí po spontánnom potrate?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

pred týždňom som v 8. týždni prišla o bábätko. Začala som krvácať a lekár už len konštatoval potrat. Nechal to na samovoľne vyčistenie, že netreba ísť na kyretáž.

Jeden deň som veľa krvácala, odvtedy skoro nič. Nič ma nebolí, nič mi nie je.

Je to normálne?

Kedy sa môžme začať snažiť od bábo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno je to možné. Mala by ste ísť na kontrolný ultrazvuk ku svojmu gynekológovi cca po týždni.

Ak bude všetko v poriadku, tak je vhodné nechať prebehnúť 1 až 2 menštruačné cykly a môžete sa snažiť znova otehotnieť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com