Je vhodné ďalšie tehotenstvo, keď mám zrasty?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

rodila som sekciou a hojenie zvonku je úplne v poriadku. Problém je, že po dvoch rokoch od pôrodu mám stále bolesti. Prvý rok som ich mala aj po močení.

Doktorka mi pri kontrole zistila zrasty a prirastený močový mechúr k maternici. Pri väčšej námahe špiním a mám veľké bolesti. Chcela by som ďalšie bábo.

Je vhodné ďalšie tehotenstvo, keď mám zrasty?

Ohrozila by som ďalším tehotenstvom seba alebo bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolesti znižujú kvalitu života, odporučila by som do LSK, ev. rozrušenie zrastov
Čo sa týka tehotenstva si nemyslím, že by to bol problém, skôr pri opakovanej sekcií .

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk