Do akej doby by mal zamestnávateľ poslať zápočtový list a ostatné papiere k ukončeniu pracovného pomeru?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

končím pracovný pomer.

Do akej doby by mal zamestnávateľ poslať zápočtový list a ostatné papiere k ukončeniu pracovného pomeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania.

Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru.

Ak zamestnávateľ nedodrží vyššie uvedené, odporúčam Vám kontaktovať v tejto veci príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk