Je možná kúpa domu bez listu vlastníctva?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

v jednej obci sme našli dom. Pozrel som kataster a zistil som, že dom a ani pozemok nemajú LV. Dom v minulosti mal prípojku (drôty na streche sú už odpojené) a má aj popisné číslo.

Aké sú možnosti dopátrať sa k vlastníkovi, keď chcem teoreticky nehnuteľnosť kúpiť?

Čo ak by všetko vyšlo a podarilo sa nám nehnuteľnosť kúpiť?

Ako by to bolo s domom v prípade obnovenia prípojok?

Musel by prebehnúť proces ako pri novostavbe, kedže doteraz nebol zapísaný na LV, alebo je takáto stavba len na zbúranie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nadobudnutie domu a ani neho opätovné zapojenie do sietí by nemalo byť v princípe vylúčené.

No na posúdenie celej záležitosti by bolo potrebné podrobne posúdiť informácie ku konkrétnemu domu (t. j. z akého dôvodu je dom bez LV /a či vôbec dom niekedy na LV zapísaný bol/, z akého dôvodu boli prípojky zrušené a či boli legálne a pod.).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk