Kto platí trovy pri exekúcii?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

pred 20 rokmi som podávala exekúciu na bývalého manžela kvôli výživnému. Pred 5 rokmi to zaplatil a teraz sa ozval exekútor. 40-ročná dcéra má vyplatiť trovy exekúcie. Podotýkam, že ona nepodávala exekúciu ako 18-ročná.

Koná exekútor podľa zákona správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má byť exekúcia zastavená preto, že povinný splnil svoj dlh, mal by trovy exekúcie znášať povinný.

Exekútor teda podľa môjho názoru nepostupuje správne, ak úhradu trov žiada od Vašej dcéry.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk