Môže zamestnávateľ zaradiť zamestnanca do platovej triedy, do ktorej nespadá odpracovanými rokmi?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môže zamestnávateľ zaradiť zamestnanca do vyššej platovej triedy, keď nemá odpracované roky ako máme uvedené v tabuľke?

Pracujeme v štátnej správe a naše mzdové zaradenie je podľa tabuľky. Do našej práce prišiel nový zamestnanec a bol zaradený do triedy 3a - výška odpracovaných rokov nad 40. V skutočnosti má odpracovaných len 18 rokov.

Môže zamestnávateľ takto postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš zamestnávateľ podľa môjho názoru v tomto prípade postupuje v rozpore so zákonom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk