Musí živnostník počas výpovednej lehoty pracovať?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

manžel je živnostník. Má podpísanú zmluvu na dobu neurčitú plus dodatok k zmluve na jeden rok.

V zmluve je stanovená 3-mesačná výpovedná lehota.

Musí ako živnostník počas výpovednej lehoty ostať tam pracovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či Váš manžel musí počas výpovednej lehoty pracovať, bude závisieť od konkrétneho znenia zmluvy. Je však štandardné v prípade pracovných zmlúv ako aj iných zmlúv - napr. zmluva o dielo, mandátna zmluva a pod., že práca trvá aj počas výpovednej lehoty.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk