Mám žlté fľaky na bielkach z antibiotík?

Zodpovedané
6. feb 2024

Dobrý deň,

beriem štvrté balenie antibiotík. Dnes som si išla nasadiť šošovky a všimla som si zvláštne žlté škvrnky v očiach. V obidvoch očiach mám po dve žlté škvrnky.

Môže to byť spôsobené antibiotikami?

Volala som lekárke, kázala mi ich vysadiť už a čakať, či škvrny zmiznú.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez fotografie a Vášho veku je ťažké povedať, že o čo by mohlo ísť.

Z antibiotík mi nie sú známe žiadne žlté fľaky na spojovke. Mohlo by ísť najskôr o pingeucula, ktoré sa vyskytujú na spojovke u dospelých pacientov dlhoročným vplyvom UV žiarenia. Majú žltkastú farbu a vyzerajú ako malý hrbolček.

Bez fotografie alebo očného vyšetrenia je to však ťažké posúdiť.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk