Aké pásky a náplaste dávate po augmentácii na jazvy pod prsiami?

Zodpovedané
8. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jaziev po augmentácii. Som tri týždne po zákroku a používam náplaste Cosmopor.

Aké pásky a náplaste dávate po augmentácií na jazvy pod prsiami?

V lekárni mi ponúkali len silikónové náplaste. Všimla som si ,že dávate nejaké špeciálne pásky a neviem sa k ním dopátrať. Ide mi o to, aby mi ostala čo najkrajšia jazva.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ošetrovanie jaziev po operácii by malo vždy nasledovať odporúčania chirurga, ktorý ranu zašíval.

Je mnoho druhov šitia, techník a samozrejme aj hojenie je individuálne. Aj ja používam viacero spôsobov.

Pri rane cca 3 týždne od operácie, ak je všetko v poriadku. Pri mojich pacientkach odporúčam Micropore. Nejde však o samotnú značku, ale viac o ne-dráždenie a fixáciu kože v okolí jazvy.