Je normálny opuch po operácií dolných viečok?

Zodpovedané
18. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o názor. 23.4.2024 som bola na dolnej blepharoplastike a od nedele mám hrčku so začervenaním pod pravým okom. Lekár tvrdí, že sú to zrasty tkaniva a masážou by sa mali časom vstrebať. Mne sa však zdá, že sa to zhoršuje.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotky je posúdenie menej spoľahlivé ako osobné. Navyše som nebol pri operácii, čo tiež znižuje moju schopnosť sa správne vyjadriť.

Predpokladal by som podobne ako Váš operatér, že sa jedná o zrasty a výraznejší opuch, naprílad po krvácaní v lokalite.

Bolo by fajn vylúčiť zápalové ložisko, napríklad USG alebo punkciou ihlou, či sa v ložisku nenachádza hnis.

Antibiotiká by neboli na škodu, ak máte miesto aj na pohmat bolestivé a okolie začervenané bez zlepšovania.