Je možné odstrániť jazvy na tvári z akné?

Zodpovedané
18. okt 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na plastiku tváre. Mám dosť hlboké jazvy na tvári z akné a kiahne tiež spravili veľa.

Čo by ste poradili?

Ako by prebiehal celý proces?

A ako sa k Vám môžem objednať?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

plastika tváre je široký pojem. Podľa ťažkostí, ktoré popisujete s jedná o problém kvality kože na tvári. Pravdepodobne by ste mali záujem o zmiernenie, v ideálnom prípade odstránenie jaziev.

V týchto situáciách sa postupuje vždy od jednoduchších metód ku radikálnejším.
Tie jednoduchšie sú zväčša lacnejšie a majú aj menej rizík, no na druhej strane aj efekt je miernejší oproti tým radikálnejším.

Vymenujem príklady od rôznych krémov, chemických a iných peelingov, laserové a rôzne foto ošetrenia pokožky v zmysle rejuvenizácie kože tváre.

Potom sú tu miniinvazívne mesoterapie, PRP tzv" drakulaterapia" až po chirurgické zákroky ako midfacelift či facelift.

Posúdenie, ktorý zo zákrokov je vhodný a riziká sú akceptovateľné vo vašom prípade je potrebné posúdiť pri osobnej konzultácii.

Na Vašom mieste by som zvážil najskôr kontaktovať estetických dermatológov, aj viacerých, a porovnal si nimi navrhované riešenia a usmernil na základe získaných informácií aj vlastné očakávania.

Samozrejme aj plastickí chirurgovia majú v portfóliu miniinvazívne postupy, ale v popise práce máme najmä chirurgiu,čiže rezanie 😉