Je možné robiť mastopexiu v lokálnej anestéze?

Zodpovedané
30. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mastopexie. Prsia mám klesnuté z dôvodu dlhodobého kojenia.

Je možné robiť mastopexiu v lokálnej anestéze?

Aké sú klady a zápory?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mastopexia je operácia zmenšenia prebytočného množstva kože vzhľadom na aktuálnu veľkosť výplne ( tuk+prsná žľaza ).

Pričom sa mení poloha veľkosť dvorcov, koriguje sa asymetria, redistribuuje sa objem prsníka do lokality dekoltu.

Všetko menované sí vyžaduje relatívne veľké zásahy do celého prsníka.

V lokálnej anestézii sme obmedzený rozsahom len na relatívne malú lokalitu. Napríklad len na dvorec, dolný pól alebo len 1 prsník.

Ak pri osobnej konzultácii plastický chirurg rozhodne, že postup v lokálnej anestézii bude dostatočný pre želaný výsledok v rámci vašich očakávaní, všetko je v poriadku. Týka sa to ale malého percenta pacientiek.

Osobný komfort pacientky aj chirurga je pri výkonoch v celkovej anestézii v hraničných prípadoch neporovnateľne vyšší.