Je možné upraviť špicaté prsia do okrúhleho tvaru?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom úpravy prsníkov.

Dajú sa prsia upraviť do okrúhleho tvaru, keď ich mám také do špicata a ako keby od seba?

Tento problém ma trápi už roky. Mám B a bola by som rada za C.

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate je možné prsia upraviť do skoro akéhokoľvek tvaru. Problémom je za akú cenu.

Pri výraznej zmene tvaru prsníkov je nevyhnutné urobiť modeláciu. Len samotné vloženie implantátov väčšinou nestačí.

Rovnako to platí aj pri výraznejšej asymetrii prsníkov.

Zmeniť špicaté prsia na viac okrúhle je možné výraznejším oploštením prsníka redukciou peroareolárne. Zvýraznenie projekcie oploštených prsníkov dosiahneme výraznejšou redukciou v dolných póloch vertikálnou jazvou.

Nechcem zachádzať do komplikovaných opisov operačných techník a ich variácií.

Skúsený chirurg vie odhadnúť potrebnú kombináciu modelácie a použitia vhodného typu, veľkosti a tvaru implantátov. Nie všetko je vhodné kombinovať a niekedy je potrebné urobiť zákrok vo viacerých krokoch s odstupom viac mesiacov, najmä pre riziko komplikácií a nepekného hojenia.

Majte na pamäti, že ako sa bude rokmi meniť vaša postava, budú sa meniť aj prsia. To môže a bude mať aj výrazný vplyv na výsledok operácie.