Je v poriadku, keď sa mi na jazve objavila hrčka?

Zodpovedané
23. jún 2023

Dobrý deň,

pred niekoľkými mesiacmi mi na chirurgii v podpazuší vybrali podozrivé znamienko (histológia bola ok). Jazva je celkom výrazná, ale neriešila som to, lebo pod pazuchou mi to nevadí. Pred cca týždňom sa mi na jazve objavila hrčka. Som z toho v pomykove.

Mám to akútne riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podpazuší sa nachádza množstvo lymfatických uzlín a predpokladám, že sa Vám jedna zväčšila. Niekedy je to úplne neškodná rekacia - napríklad na poštípanie hmyzom na ramene.

Odporúčam absolvovať USG vyšetrenie a ak ste neboli aj USG vyšetrenie prsníkov (sono).
Možno je to len jazva v okolí uzlíka stehu alebo cysta na lyfatickej cieve. USG by to malo celkom dobre odlíšiť.