Je vhodné podstúpiť zákrok zdvihnutia prsníkov, keď ešte chcem mať deti?

Zodpovedané
24. okt 2021

Dobrý deň,

po pôrode sa moje prsia zmenili a potrebovali by úpravu.

Oplatí sa ísť na zdvihnutie prsníkov v prípade, ak ešte budem v budúcnosti mať ďalšie deti?

Nejde o zväčšenie.

Koľko stojí takýto a ako dlho sa to hojí?

Čo počas rekonvalescencie nebudem môcť robiť?

Máte nejaké centrum v okolí Bratislavy, ktoré sa týmto zákrokom venuje?

Na koľko sedení sa to rieši?

Ďakujem

Dobrý deň,

v estetickej chirurgii neplatí tvrdenie ("čo by bolo potrebné").

Veríme, že každý by mal byť spokojný so svojim telom a byť s ním v rovnováhe. Niektorí ľudia sú spokojný s tým, s čím iní nie sú vonkoncom.

Niekedy stačí cvičiť, zmeniť životosprávu alebo zvyky/zlozvyky.

Ale to sa nedá vždy a nie so všetkým.

Typický príklad sú ochabnuté prsia, napríklad po výraznej strate váhy alebo po skončení dojčenia. V tomto prípade nepomáha žiadne cvičenie alebo diéta, dokonca veľmi často ochabnuté prsia môžu pri športovaní skôr prekážať a nájsť "správne" plavky je mission impossible.

Tu vieme pomôcť chirurgicky odstránením prebytočnej kože/mastopexiou. Ale chirurgický zákrok sa netýka len kože, v prvom rade potrebujeme obnoviť želaný tvar, symetriu a polohu prsného tkaniva. Popri tom sa takmer vždy posúva aj dvorec do vyššej polohy a podľa požiadaviek ho vieme navyše aj zmenšiť.

Pri zásahu do prsného tkaniva sa veľmi často zasiahne aj do mliekovodov. Okrem toho sa často ovplyvní aj citlivosť dvorcov a bradaviek. Oba tieto zásahy do mliekovodov aj citlivosti dvorcov môžu negatívne ovplyvniť schopnosť kojiť.

Nie je to pravidlo. Prsná žľaza má obrovskú schopnosť regenerovať a tak s odstupom dostatočného času, minimálne 12 mesiacov, sa vráti citlivosť dvorcov ako aj priebeh mliekovodov z žľazy do bradavky.

Samozrejme sa pri operačnom zákroku snažíme zachovať čo najviac tkaniva, ktoré nemusíme pre požadovaný výsledok narušiť. Existuje viacero operačných techník a lekár s vami tieto možnosti preberie pri osobnej konzultácii.

Ceny majú kliniky/lekári uvedené na svojich weboch v cenníkoch, úplný prehľad nemám. Hľadajte mastopeia/modelácia prsníkov. Všímajte si či je v cene zákroku uvedené všetko vrátane anestézie, hospitalizácie, zákroku, liekov a preväzov a samozrejme aj cena a spôsob riešenia komplikácií.

Mastopexia sa môže opakovať v budúcnosti. Starneme a meníme sa všetci, ale zvyčajne je výsledok pre ženy vyhovujúci na mnoho rokov či doživotne.

Bolestivosť po zákroku je omnoho menšia ako pri implantátoch ale obmedzenie športovania a námahy je cca 1-2 mesiace, aby nedošlo ku roztiahnutiu jaziev.

Ja som plastický chirurg pôsobiaci v Zvolene, Liptovskom Mikuláši a Poprade.
No pacienti/klienti cestujú aj zo zahraničia. Záleží, kde nájdete chirurga, ktorému sa zveríte do rúk a bude mať Vašu dôveru. Zdravie a telo máte len jedno.