Môžem podstúpiť rok po operácii nezhubného nádoru zmenšenie prsníkov?

Zodpovedané
8. máj 2019

Dobrý deň,

som skoro rok po operácii nezhubného nádoru na prsníku. Všetko je v poriadku.

Môžem podstúpiť zmenšenie prsníkov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nezhubný nádor sa môže nazývať aj cysta, fibroadenóm alebo tukový/lipóm.

Ak správe rozumiem, neboli ste v liečbe onkológa, len gynekológa.

Ak sú zmeny po operácii už ustálené, jazva je bledá a vnútri nie je "hrčka" a gynekológ Vám neplánuje ďalšie operačné zákroky na prsiach, operácia je možná.

Vždy je dobré, ešte pred konzultáciou u plastického chirurga mať nie viac ako cca 6 mesiacov staré sono prsníkov. Výsledok vyšetrenia ukážte plastickému chirurgovi pri konzultácii.