Po výbere znamienka mi na špičke nosa ostala atrofická jazva. Ako sa to dá vyriešiť?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

po výbere znamienka laserom mi na špičke nosa ostala atrofická jazva.

Ako sa to dá vyriešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

častý problém v tomto prípade je, že si pacienti mýlia "vyberanie" znamienka s je "spálením".
Laserom tkanivo spálime v kontrolovanej hĺbke a rozsahu.
Chirurgicky sa tkanivo odstráni a okraje sa k sebe zašijú, priblížia.

Jazva vzniká pri zasiahnutí celej hrúbky kože v oboch prípadoch. Jazva nevznikne len pri zasiahnutí najpovrchovejších vrstiev kože.

Atrofická jazva je typ roztiahnutej jazvy pri type pokožky a v lokalite, kde je koža pod napätím.
Špička nosa je tým typická a extrémne riziková pre otvorenie rany počas hojenia.

Síce Vašu jazvu nevidím, ale je vysoko pravedepodobné, že lepšie tu už nebude.
Na rozdiel od znamienka sa jazva časom nezväčšuje.

Korekcie atrofických jazviev by mohli prebiehať miniinvazívnymi technikami aplikáciou PRP (vlastná plazma s doštičkami), mesoterpia alebo vlastný tuk.

Zmiznutie jazvy ale nedosiahneme.