Podšívajú sa prsia pri každej plastickej operácii?

Zodpovedané
6. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom plastickej operácie prsníkov.

Podšívate prsia každej klientke, aby neskĺzli nižšie?

Aké sú vaše skúsenosti s implantátmi Motiva Joy?

Čítala som, že ich uloženie vyžaduje iný postup ako pri iných značkách.

Aký je Váš názor na novú podprsenku od Motiva Joy?

Je lepšia ako klasická pooperačná?

Organizujete aj nejaké súťaže, v ktorých sa dá vyhrať plastická operácia prsníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja konkrétne podšívam posledné roky podprsníkovú ryhu u každej pacientky. Postup niekto nazýva INTERNAL BRA (vnútorná podprsenka).

Je to aj dôvod, prečo som obmedzil vkladanie implantátov cez podpazušie. Podšitie nie je nevyhnutná podmienka stabilného a pekného výsledku.

V minulosti sa podšívanie nepoužívalo a výsledky aj desaťročia pekné prsia sú dôkazom, že to nie je nevyhnutné. Každý chirurg má svoje overené postupy a pri rôznych implantátoch sú tiež potrebné iné techniky. Podšitie podsprsníkovej ryhy je len jeden z mnohých dôležitých krokov pri vložení implantátov.

Motiva Joy sa správa z dlhodobého hľadiska ako implantáty s hladkým povrchom. Je to trošku iný postup ako pri texturovaných implantátoch a tiež iný postup je pri implantátoch s microthanovým povrchom. Iný postup je pri anatomických a iný pri okrúhlych implantátoch.

Podprsenky nemajú až taký dôležitý vplyv na výsledok ako operácia a šetriaci režim.
Niektorí chirurgovia nepoužívajú špeciálne podprsenky vôbec a prsia fixujú tejpingom.

Súťaže v oblasti estetickej medicíny boli zakázané legislatívou Europskej únie a aktuálny legislatívny stav v tejto veci nepoznám. Nemám ku týmto súťažiam pozitívny vzťah, ale to je na dlhšiu diskusiu 🙂