Pomôže ovisnutému bruchu čas alebo len operácia?

Zodpovedané
27. jún 2021

Dobrý deň,

som po dvoch pôrodoch. Vždy som mala brucho a pás bez tukových zásob, váha sa mi rýchlo vrátila do normálu. Zostala mi však ovisnutá nadbytočná koža.

Bábätká boli pomerne veľké. Situáciu podľa mňa ešte sťažil fakt, že už po prvom tehotenstve sa mi vytvorili obrovské strie na bruchu. Už vybledli, no je na nich vidieť, že koža sa nevie vrátiť späť.

Čítala som si o abdominoplastike, ale pred takou operáciou mám trochu rešpekt.

Myslíte, že čas hojí aj takéto rany?

Dá sa na urýchlenie procesu používať nejaký krém?

Je jediné riešenie abdominoplastika?

Nechodia k Vám aj staršie klientky, ktoré už čakanie na zázrak vzdali?

Ďakujeme

Dobrý deň,

rešpekt voči každej operácii je správny a na mieste.

Konkrétne abdominoplastika je jedna z tých väčších a rizikovejších operácií ako na výskyt komplikácii, tak aj na správny výber vhodného pacienta.

Abdominoplastika nie je vhodná pre pacientov s výraznou abdominálnou obezitou, teda nadmerným uložení tukových zásob vo vnútri brucha "medzi črevami".
Rovnako ani nadmerné množstvo tuku medzi kožou a svalmi brušnej steny nie je ideálne.
Oba prípady majú vplyv na vznik komplikácií, hematómov a hlavne nepekných či rozpadnutých rán/jaziev. A to aj pri súčasnom použití liposukcie na odstránenie tejto vrstvy tuku.

Ideálny pacient na operáciu abdominoplastikou je s výrazným kožným previsom a zároveň "pevným" bruchom bez "vnútornej" obezity.

Podľa popisu, ste to vy 🙂

Odstránenie kože je jediná efektívna metóda pri veľkom previse.

Vplyv krémov, injekcií a podobne je skôr symbolický. Pri malom previse kože ale abdominoplastika nie je vhodná.