Abdominoplastika s liposukciou a mierna nadváha

Zodpovedané
29. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som po troch pôrodoch. Brucho mi ostalo ovisnuté a je plné strií. K tomu ešte aj diastáza.

Je možná operácia aj pri miernej nadváhe, alebo treba najskôr schudnúť? Robí sa pri abdominoplastike aj liposukcia vrchu brucha alebo bokov?

Ďakujem

Dobrý deň.

Abdominoplastika je operácia odstránenia nadbytočného kožného previsu a môže byť kombinovaná aj s liposuciou okolitých častí a aj/alebo zašitím diastázy priameho brušného svalstva.

Mierna nadváha by nevadila, ale prekáža vnútrobrušná obezita.
To ľahko spoznáte pri pohľade do zrkadla z profilu, ak brušná stena veľmi výrazne presahuje dopredu pomyslenu spojnicu rebier a panvy, tak máte priveľa tuku vnútri brušnej dutiny.

V tom prípade nie ve vhodné šiť diastázu a hrozí aj problém s hojením rán v mieste najvýraznejšieho ťahu.

Najkrajšie výsledky bývajú pri relatívne chudej postave s výrazným kožným previsom.