Robí sa korekcia ušiek aj pri celkovej anestéze?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, či existuje niečo na znecitlivenie vpichu pri lokálnej anestéze.

Neviem si predstaviť ako moje 5 ročné dieťa vydrží 4 injekcie za uška.

Robí sa korekcia aj pri celkovej anestéze?

Dá sa dieťa uspať ako cez injekciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je na zvážení plastického chirurga, či pri výkone dieťa odporučí do celkovej alebo lokálnej anestézie. Vek 5 rokov je podľa môjho názoru hraničný a záleží na vyspelosti dieťaťa a skúseností celého tímu s deťmi.

Existuje aj spôsob sedácie, ale tak ako aj celková anestézia, patrí do rúk detským lekárom špecialistom.

Ak dieťa podľa Vášho uváženia ako matky nie je natoľko vyspelé, je na mieste zvážiť odklad operácie do času, kým si tento zákrok samo "nevypýta". Potom dieťa pri zákroku ale aj v pooperačnom období ďaleko viac spolupracuje.

Zákrok je bolestivý aj niekoľko dní po operácii, viac ako tá injekcia "pred".