Hrozí mi automaticky pri ďalšom pôrode vakuumextrakcia?

Zodpovedané
8. jan 2023

Dobrý deň,

prvý pôrod som absolvovala po 2 rokoch neúspechu pomocou IVF, prebehol pomocou VEX. Podali mi aj epidurál, ale ten pomohol len na 20 minút. Potom som už cítila všetko a všetky kontrakcie. Otvárala som sa pomaly a nič som celú noc nejedla, ťažko sa mi tlačilo. Najprv mi tlačili aj na brucho a nepomohlo, preto použili VEX.

Je nejaká pravdepodobnosť, že by ho museli použiť aj pri 2. pôrode?

Odporúčate radšej cisársky?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko, že by sa to opakovalo je nízke. Už ste jeden pôrod zvládli, tak je veľká šanca, že druhý pôrod bude jednoduchší.

Je tam veľmi veľa faktorov - veľkosť bábätka, jeho poloha, kontrakčná činnosť....To všetko môže byť pri druhom pôrode úplne iné.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com