3,5 ročný syn sa v škôlke nepýta kakať. Čo mám robiť?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn má 3,5 roka a chodí do škôlky. Už tretí deň sa nepýta na veľkú potrebu. Jednoducho sa v škôlke pokaká.

Čo mám robiť?

Mám ho nechať doma?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete ako to funguje doma, ale vychádza mi z toho, že doma sa pýta. Tiež neviem, či sa predtým pýtal.

V tejto situácii je podstatná spolupráca so škôlkou a jeho učiteľkami. Na to, že sa nepýta, má zrejme nejaký dôvod. Kakával tam predtým normálne? Nezažil nejakú zmenu?
Neudialo sa tam niečo, čo si vyhodnotil nejako inak? Napr. niektoré deti majú problém sa utrieť a ak to v škôlke od nich vyžadujú, tak radšej ani nejdú, a môže sa stať, že sa potom pokakajú.
Môže byť, že je natoľko ničím zaujatý, že skrátka zabudne. Tiež to môže byť aj iný problém, emočný napr.

Skúste hľadať riešenie so škôlkou. Ak sa doma pýta, zrejme to bude problém spojený so škôlkou. Či ho nechať doma, neviem. Neviem v akom je stave, čo sa mu deje a aká je príčina. Možno by pobyt doma pomohol, možno nie. Záleží naozaj od toho, čo sa deje v tom školskom prostredí a ako to on vníma.
To rozhodnutie je na vás, poznáte si synčeka najlepšia. Vnímajte ho a citlivo naňho reagujte.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com