Ako odplienkovať 3,5 ročnú dcérku na noc?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcérka má no na noc stále plienku. Občas sa stane, že je ráno suchá. Ale po väčšine je ráno nacikané v plienke. Počas dňa sa pekne sa pýta na wc, v škôlke tiež. Na obed spáva bez plienky, no nepociká sa. Len ten nočný spánok nám robí problém.

Potrebuje ešte čas?

Mám ju v noci budiť a dávať na wc?

Ako by som mala postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je relatívne v norme, že dieťa má na noc plienku. Netreba teda na to nejako tlačiť. Možno ešte nie je fyziologicky zrelá. Signálom, že už je dieťatko zrelé býva zväčša to, že po väčšinu nocí je plienka suchá.

Môžete skúsiť upraviť pitný režim, aby po 17 dieťa pilo čo najmenej. Niektorí odborníci radia nočné budenie a dať dieťa vycikať vtedy keď ide spať rodič, popr. niekedy v noci. To však nevyhovuje každému. Niektorí si to naopak pochvaľujú.

Môžete sa poradiť s pediatrom, avšak myslím, že časom sa situácia stabilizuje.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com