Ako postupovať, keď rozumný druhák je neposlušný?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho syna, ktorý je druhák. V škole je neposlušný. Podľa pani učiteľky má rozum aj za štyroch, čo sa učenia týka. Len vraj to správanie.

Hojdá sa na stoličke, dáva si pero do úst, neukazuje si prstom pri čítaní a kopec ďalšieho. Doma pritom nemám so synom jediný problém. Má spolužiaka s ADHD a údajne sa jeden druhého vedia vyprovokovať. Som zúfalá lebo každý týždeň byť v škole sa mi nežiada. Keď mi syn povedal, že chce kvôli škole zomrieť, mala som dosť.

Rozprávanie sa so synom nepomáha.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

syn sa v škole správa takýmto spôsobom z nejakého dôvodu. Správaním si napĺňa zrejme nejakú potrebu.

Z tohto mála čo píšete neviem veľa odhadnúť. Možno sa nudí, možno potrebuje pozornosť, patriť. Možností je viacero.

Píšete o závažnom vyjadrení vášho syna. Vy si ho poznáte najlepšie, ale toto je dosť silné vyjadrenie na druháka.

Doma mu buďte oporou, poskytujte empatiu, pracujte s emóciami, vytvárajte bezpečné a prijímajúce prostredie. Spolupracujte so školou, učiteľkami a ak majú, tak so školskou psychologičkou.

Zvážila by som aj konzultáciu s odborníkom..

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com