Ako riešiť afektívne záchvaty u prváka?

Zodpovedané
5. dec 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom problémov môjho syna. V prvom roku života mal zistené afektívne záchvaty, odpadával do bezvedomia. Teraz je prváčik a má problém s ukľudnením sa. Keď sa učí, musí stále robiť nejaký pohyb - hojdá nohami, chytá si uši a ústa, je úplne nervózny. Robí to aj doma, vždy keď sa musí sústrediť na niečo.

Chodí na futbal a aj tam má stále ruku v ústach. Napomenúť ho môžem 1000x, on si to asi neuvedomuje. Dá sa toto riešiť?

Učiteľka mi včera rozprávala, že čo všetko robí. Je až moc aktívny a šikovný.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

afektívne stavy u detí odoznejú do 4 - 5 roku života.
Nervozita, ktorú u syna popisujete s afektívnymi stavmi, ktoré mal ako malý, zrejme nijako nesúvisí.
Na to, aby som urobila nejaké uzávery mám málo informácií. Treba zistiť príčinu jeho prejavov, akého sú charakteru, vylúčiť zdravotný problém. Následne sa dá určiť spôsob riešenia.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com