Ako v sebe nájsť lásku a súcit?

Zodpovedané
26. feb 2019

Dobrý deň,

som matka 1,5 ročnej dcérky a doteraz nepociťujem pocity ako iné mamičky. Nejedná sa o popôrodnú depresiu. Tehotenstvo bolo plánované, bezproblémové a aj pôrod som mala bezproblémovy. Dojčenie bez problémov a môj partner mi maximálne pomáha.

Mám pocit, akoby som nemala prirodzene materinské inštinkty. Keď sa dcérka narodila a uvidela som ju, nebola som z toho na mäkko.

Prvý pol rok malá veľa plakala, ťažko som to vnútorne niesla, celkovo bola veľmi náročné dieťa. A to som už nezvládala, mala som kadejaké myšlienky. Aj teraz, keď plače, nepociťujem k nej súcit. Skôr mám chuť utiecť a nikdy sa nevrátit. Je pravda, že nikdy som netúžila po deťoch, ani som žiadne nepoznala. Myslela som, že sa to zmení, keď pôrodim svoje.

Naozaj sa snažím, ale stále nenachádzam v sebe prirodzene ten súcit a bezpodmienečnú lásku.

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Určite sa s tým robiť niečo dá.
Prvý krok - rozhodnutie, že by ste to radi zmenili - už máte za sebou.
Druhým krokom je skúsiť nájsť nejakého psychológa/psychologičku, s ktorým by ste sa o tom mohli porozprávať a hľadať spôsoby a zdroje na zmenu.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com