Aký vekový rozdiel doporučujete medzi vlastným dieťaťom a dieťaťom v pestúnskej starostlivosti?

Zodpovedané
5. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vekového rozdielu medzi vlastným dieťaťom a dieťaťom v pestúnskej starostlivosti.

Plánujeme si vziať dieťa do pestúnskej starostlivosti a potrebujeme určiť jeho vek. Manžel nechce mladšie dieťa od nášho.

Aký vekový rozdiel doporučujete?

Mám brávať na interakcie aj dcérku?

Čo si mám všímať pri interakcii?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nepíšete koľko rokov má dcérka, čo je z môjho pohľadu dôležité. Dieťa by už malo mať vytvorenú vzťahovú väzbu, a byť si isté vaším vzťahom a láskou.

Dieťa, ktoré si vezmete do pestúnskej starostlivosti bude mať svoje potreby, zrejme iný typ vzťahovej väzby ako bezpečnú, a nadviazanie vzťahu bude časovo aj energeticky náročné.
Záleží aj na tom, čím všetkým si toto dieťa prešlo. Je to preto veľmi individuálne.

Tak isto je to s tými interakciami. Treba dobre poznať svoje dieťa, dozvedieť sa čo najviac o dieťati, ktoré má ísť do pestúnskej starostlivosti a postup zvoliť s ohľadom na jedinečnosť situácie.

Sociálni pracovníci a psychológovia, s ktorými ste v kontakte vám určite poskytnú odpovede a prípravu, ktorú hľadáte.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com