Manželovi sa bojím povedať, že chcem rozvod. Ako postupovať?

Zodpovedané
1. feb 2020

Dobrý deň,

som 15 rokov vydatá a mám toho dosť. Nevládzem a neviem ako ďalej.

Manžela sa bojím. Nedokážem mu povedať, že s ním nechcem žiť. Bez vyhrážok sa nedokáže so mnou porozprávať a ani bez fyzického útoku.

Bojím sa, že ublíži mne alebo deťom.

Ako mu to mám povedať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neodvážim sa však dať vám nejakú radu, nakoľko táto situácia si vyžaduje špeciálny prístup a odborníkov, ktorí majú v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a poznajú presné riziká a postupy.

Skúste sa nakontaktovať na niektoré krízové centrum:
Nonstop krízová linka Aliancie žien Slovenska, ktorá poskytuje poradenstvo a pomoc obetiam násilia: 0903 519 550, alianciazien@alianciazien.sk, www.alianciazien.sk

Národná bezplatná nonstop linka pre ženy zažívajúce násilie: 0800 212 212

Centrum Slniečko (Nitra): 0917 545 808, poradna@centrumslniecko.sk

Bezpečný ženský dom Dúha: 0915 166 663, 0918 824 247, bzd@domovduha.sk

Bezpečný ženský dom Brána do života: 0915 439 245, 02/62 41 04 69, pomoc@branadozivota.sk

Veľmi držím palce.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com