Moja rodina nenávidí môjho partnera. Ako ďalej existovať?

Zodpovedané
27. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 3 roky mám priateľka, z toho spolu žijeme 7 mesiacov. Moji rodičia ho neznášajú a majú ho za debila. Ľúbim ho a nechcem ho stratiť. Moji rodičia sú tvrdohlaví. Ani jeden z ních neustúpi.

Bavili sme sa aj o svadbe. Ja však neviem variť a on mi to vyčíta. Vyčíta to aj mojej mame, lebo ma nepripravila do života. Neviem sa starať o domácnosť. Mám pocit, že žijeme vedľa seba ako kamaráti. Intímne už nežijeme, lebo ho vraj už nepriťahujem, lebo som veľmi pribrala.

Stratiť ho nechcem.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zdá sa mi, že tu ide o otázky dve. Jedna sa týka toho, že vaši rodičia nemajú v láske vášho partnera a druhá je samotného vzťahu s vaším partnerom.

Verím, že je nepríjemné, keď rodičia neschvaľujú partnera. Avšak tá voľba je na vás. Už 3 roky ste spolu. Vyzerá to, že vás rodičia neodradili.
Asi ich nepresvedčíte o tom, aby ho mali radi. Nemôžete za nich rozhodnúť. Ale môžete im povedať váš názor, vysvetliť im prečo s ním chcete byť. Povedať im čo potrebujete, ako si to predstavujete.
Rozhodujete o sebe.

Priateľa píšete, že stratiť nechcete, ale zároveň píšete, že žijete vedľa seba len ako kamaráti. Vzťah teda zrejme nie je taký, ako by ste si predstavovali. Zvážte si pre a proti, spýtajte sa sama seba kde sa vidíte o pár rokov. Čo by vás urobilo šťastnou. Komunikujte to ďalej a hlavne sama sebe. A podľa toho sa rozhodujte.

Máte mnoho otázok. Môžete hľadať smerovanie a odpovede so psychológom, poprípade s partnerom ísť navštíviť párového poradcu, ak je vôľa upraviť to na oboch stranách.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com