Učiteľka nás tlačí, aby sme navštívili psychológa

Zodpovedané
26. nov 2018

Dobrý deň,

mám prváčika, ktorý je živý a občas neposlušný. Je to šikovný chlapček. Akceptujem, že nie je "svätý".

Od polovice septembra neustále riešim problémy s jeho pani učiteľkou. Vraj vyrušuje, rozpráva si, skúša jej trpezlivosť. Na druhej strane ho chváli, že je inteligentný.
Avšak v poslednej dobe sa mi prestáva páčiť prístup pani učiteľky. Neustále nás tlačí k návšteve psychológa, lebo on "je jasné ADHD".

Syn na moju otázku, prečo vyrušuje, odpovedá, že sa nudí, keď musí čakať na tých pomalších. Tak som mu začala do školy pribalovať úlohy navyše. V škole nezaostáva, výsledky má v poriadku. Angličtinárka a družinárka s ním problém nemajú.

Včera sa udialo niečo, čo mi už zobralo reč.
Počas prestávky, keď syn v lavici desiatoval, tak ho spolužiak kopol do boku. Ja sa vždy pýtam syna, čo spravil on spolužiakovi. Tentokrát syn povedal, že nič, že sedel a jedol. Po kopanci začal plakať a na to mu pani učiteľka povedala, že nemá plakať, že si za to môže sám. A na nasledujúcu vyučovaciu hodinu, dali môjho syna do vedľajšej triedy. Povedal mi "maminka, nič mi nedali robiť, tak so si robil veci od teba". A ešte "maminka, prečo ja som musel ísť do druhej triedy, keď ja som nič nespravil?"

Napísala som pani učiteľke, čakám na odpoveď.

Viem, že moje dieťa nie je svätec, ale už sa mi zdá byť toho veľa.

Čo by ste poradili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rozumiem, že vás táto situácia znepokojuje a hnevá.

O tom, či pôjdete k psychologičke so svojim vlastným dieťaťom sa môžete slobodne rozhodnúť a nikto by vás do toho nemal tlačiť.

Škatuľkovať a nálepkovať deti je zradné. Tiež keď sa k dieťaťu nesprávajú objektívne a nerozumie správaniu a rozhodnutiu pani učiteľky.
Syn sa možno nudí, je rýchly, inteligentný.

Situáciu by bolo dobré riešiť v škole - učiteľka, riaditeľka, popr. ak v škole je, školská psychologička.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com