Ako prebieha tíšenie bolesti pri pôrode VBAC?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

počula som, že pri pôrode po sekcii, ak je prirodzený sa nesmú tlmiť bolesti. Zrejme preto, aby rodička cítila prípadné trhanie jazvy. Nikdy som nezažila pôrodné bolesti a asi ich nebudem vedieť odlíšiť od bolesti jazvy. Ani s tou som nikdy nemala problém. Zahojila sa veľmi rýchlo a ľahko a odvtedy o nej ani neviem.

Ak by však pri pôrode boli bolesti neznesiteľné, nie je tam žiadna šanca, ako žene pomôcť?

Pri veľkej bolesti totiž na mňa idú mdloby. Bojím sa, že ako zareagujem. Rada by som rodila prirodzene.

Ďakujem

Dobrý deň,

možnosti tlmenia bolesti pri VBAC sú úplne rovnaké ako pri inom pôrode, vrátane epidurálu.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea