Ako vyzerá krčok pred menzesom a ako na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
12. jún 2020

Dobrý deň,

môj krčok maternice je dlhší, tvrdý a je dolu ľahko hmatateľný. Zajtra mám dostať menzes.

Ako vyzerá krčok pred menzesom a ako na začiatku tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

krčok na začiatku tehotenstva je väčšinou voľne pohyblivý a orientovaný dozadu. A jeho sfarbenie je do Fialova takmer. Pred menštruáciou je mäkký, trocha pootvorený.

Ale tehotenstvo má aj iné príznaky, citlivé prsia, riedky výtok, nechutenstvo. Resp. v tomto čase už by ste mali mat pozitívny test.

Samovyšetrovanie krčku nie veľmi odporúčam, najmä ak by išlo o tehotenstvo.

Pekný deň.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea