Čo znamená otvorenie bránky v 38. týždni?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

som v 38. týždni, tehotenstvo je fyziologické, všetko je v poriadku. Dnes som bola v poradni v nemocnici, kde budem rodiť. Robili mi pásy, sono a nakoniec som mala vaginálne vyšetrenie. Pani doktorka ma poslala hore na kozu, vsunula do mňa prsty. Bolo to bolestivé. Povedala, že mi otvorila bránku a vraj môžem mať mierne špinenie. Aj ho mám.

Príde Vám v poriadku, že ma o tomto pani doktorka neinformovala vopred?

Je to normálne v 38. týždni?

Čo to znamená?

Má to súvis s Hamiltonovým hmatom?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi pravdepodobne to bol Hamiltonov hmat. Neviem žiadne ďalšie súvislosti s Vašim tehotenstvom, ale pri fyziologickom tehotenstve nie je na takýto zásah v 38. týždni zvyčajne dôvod.

Viac by ste sa mali dozvedieť priamo od lekárky. Ak máte potrebu, spýtajte sa jej.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea