Bolo mi vybraté znamienko a po týždni ma to na dotyk bolí. Je to v poriadku?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

pred týždňom mi bolo vyberané znamienko v lokalite na čele. Dnes som bola na stehy a doktor zhodnotil, že zvonku je to úplne v poriadku. Avšak na dotyk ma to miesto zvnútra dosť bolí a cítim ako keby brnenie. Bolí to aj po miernom zatlačení..

Spomenula som to aj doktorovi a ten povedal: "To Vás bolí?" "To prejde".

Je to normálna reakcia a prejde to?

Alebo mám kontaktovať chirurga a trvať na vyšetrení?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolestivosť jazvy je normálna do istej miery cca 3 mesiace. Záleží od lokality a veľkosti jazvy, rozsahu/hĺbke zákroku.

Komunikácia lekár/pacient je dôležitá.

Ak ste nedostali dostatočné vysvetlenie, pokúste sa to napraviť. No nútiť ho asi nemôžete.

Medicína nie je úplne bezbolestná ani v roku 2020.