Čo znamená skrátený krčok na 1,5 cm?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

som v 36. týždni plus 1 deň. Vaginálne hrdlo 1,5 cm, prakticky uzavreté.

Čo to znamená?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lekári počas tehotenstva a najčastejšie v poslednom mesiaci kontrolujú stav krčka maternice. Hovorí sa tomu aj vaginálne hrdlo, hrdlo maternice, alebo cervix.

Počas tehotenstva je krčok dlhý asi 3-4 cm a zatvorený. V poslednom mesiaci sa vaše telo prirodzene pripravuje na pôrod a to tak, že sa krčok pomaly skracuje (ten váš už má len 1,5 cm) a neskôr sa začne aj trocha otvárať. Môžte mať napísané napr “otvorená na voľný prst”, alebo niečo podobné.

To čo Vám napísali teraz, je úplne normálny stav v 36. týždni.

Všetko dobré!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea