Je bolesť pošvy znakom prichádzajúceho pôrodu?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

som v 33. týždni + 3 dni a doktor ma asi pred týždňom dal na rizikové tehotenstvo. Bábätko už je úplne dole, na pásoch som mala dve pravidelné kontrakcie (nepociťovala som ich).

Teraz v piatok mi doktor povedal, že krčok sa síce skracuje, ale ešte je dosť dlhý. Na otázku, či sa otváram odpovedal, že nie až tak. Môj problém je, že ma strašne bolí pošva a jej okolie. Je to ako keby som mala svalovicu. Trvá to už pár dni, ale dnes je to neznesiteľné. Keď som čupela a išla sa postaviť, normálne mi od bolesti vybehli slzy. A to ja mám vysoký prah bolesti.

Pripravuje sa telo na pôrod, alebo by som to mala riešiť?

Najbližšiu poradňu mám v stredu v pôrodnici.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte v 34. týždni takéto pocity, tak je dobré to skonzultovať vždy s lekárom. Aj mimo poradne.

Ak vám potvrdí, že je všetko v poriadku, skúste sa trocha šetriť a viac oddychovať.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea