Má sa krčok skracovať už v posledných týždňoch tehotenstva, alebo iba tesne pred pôrodom?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľkosti krčka v 37. týždňa.

Má sa krčok skracovať už v posledných týždňoch tehotenstva, alebo iba tesne pred pôrodom?

Dnes som bola na poradni a som v 36. týždni + 4 dni a pani doktorka mi len povedala, že krčok je úplne celý.

Čo ovplyvňuje veľkosť krčka?

Ďakujem

Dobrý deň,

posledný cca mesiac pred pôrodom sa už začínajú pôrodné cesty pripraovat, na pôrod. Aj krčok sa skracuje.

Môžete to vnímať aj ako poslíčkov a nepravidelné kontrakcie, ktoré ustanú a nevedú k pôrodu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com