Môže moja nespavosť negatívne ovplyvniť vývoj bábätka?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

som v 29. týždni plus 2 dni a trpím katastrofálnou nespavosťou.

Normálne sa vyspím tak 2x za týždeň. Iné dni sa zobudím o 4 - 5 ráno a viac nezaspím. Večer zaspávam 2 hodiny. Keď idem náhodu si skôr ľahnúť, tak aj tak zaspím až hodinu pred polonocou alebo o polnoi.

Cez deň sa mi vôbec nedá spať. Zobrala som si aj dovolenku, aby som si cez deň pospala. Nič z toho.

Môže to mať nejaký vplyv na vývoj?

Ďakujem

Dobrý deň,

spánkové cykly bábätka sú nezávisle od vašich, takže ono sa vyspí v pohode a aj si zoberie dostatok živín pre svoj rast.

Môže však vaše nepohodlie, únava a možno stres z toho pôsobiť na neho negatívne, keďže ste prepojené nádoby. Nespavosť je však v takomto vyššom štádiu tehotenstva celkom bežnou. Nepíšete či sa cítite aj unavená. Lebo to je rozdiel. Ak áno, skúste hľadať vesty ako lepšie spávať.

Od takých klasických, ako je viac pohybu na čerstvom vzduchu, podvečer nepiť kávu ani čaj, chladnejšie v miestnosti kde spíte, medovkový čaj.

Môžte skúsiť aj aromaterapiu na ukľudnenie pred spaním, alebo sa obráťte na skúseného homeopata.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea