Môžem po dvoch sekciách rodiť prirodzene?

Zodpovedané
9. máj 2019

Dobrý deň,

mám dve deti , ktoré boli rodené sekciou. Prvá bola 8 rokov dozadu, druhá pred 2,8 roka. Teraz som v 16. týždni. Druhá sekcia bola komplikovaná, rez na maternici v tvare T.

Bolo by možné po tomto ešte normálne rodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi individuálne a vždy je to na posúdení lekára.

Ale áno, vo všeobecnosti je to možné, ako DULA som sprevádzala ženu po 2 sekciách a aj poznám iné ženy, ktoré takto rodili.

Ak Vám môžem odporučiť, vyhľadajte dulu vo vašom okolí, tá vás bude vedieť nasmerovať na pracovisko, kde sú takýmto pôrodom pozitívne naklonení, majú s tým skúsenosti a vedia posúdiť podľa najnovších poznatkov, či by bolo pre vás bezpečné porodiť vaginálne.

Je veľmi dôležité, aby ste mali podporu zdravotného personálu.

Veľmi držím palce, ak by som Vám ešte mohla inak pomôcť, ozvite sa.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea