Slabé kontrakcie

Zodpovedané
31. jan 2019

Dobry deň,

pri prvom pôrode som na pôrodnej sále poriadne necítila kontrakcie. Mala som problém vediet, že kedy mám tlačiť. Kontrakcie boli veľmi slabé i napriek tomu, že mi pichali oxytocín.

Teraz ma čaká druhý pôrod a obávam sa, že to bude rovnaké. Ako sa môžem pripraviť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v podstate je fajn, že ste kontrakcie, aj napriek oxytocínu, pociťovali ako veľmi slabé. Ak to správne chápem, tak aj ako nebolestivé.

Pocit na tlačenie, ale so s bolestivosťou kontrakcie nesúvisí. Mali by ste začať tlačiť, až keď vy pocítite pocit, nutkanie, silné nutkanie na tlačenie. Je to taký pocit, ako keď Vám treba veľmi na stolicu, tak že to už neviete vydržať. Až potom by ste mali začať tlačiť.

Takisto pri tlačení pomáha poloha, ktorú si vy zvolíte. Nepíšete, či ste mali epidurál alebo nie. Použitie epidurálu môže potlačiť vnímanie kontrakcie, rovnako tak pocit tlakov na konečnik. Jeho účinky sú individuálne a u každej ženy zaberá inak.

Držím palce, aby ste mali tentokrát pôrod vo vlastných rukách.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea