Je synov stav s diagnózou znížený svalový tonus vážny?

Zodpovedané
30. júl 2019

Dobrý deň,

dnes sme absolvovali vyšetrenie na rehabilitačnom oddelení. Syn je sledovaný aj na neurológii, kde sa vyjadrili, že má oneskorený psychomotorický vývin. Dnes mu na vyšetrení na rehabilitačnom pribudla diagnóza znížený svalový tonus.

Na otázku, či syn bude chodiť, mi primárka neodpovedala. Kyvla plecami a ja sa bojím.

Je podľa správy synov stav vážny?

Ako mu môžme pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné vedieť, či ste boli u detskej neurologičky, ktorá ho vyšetrila a robila mu aj polohové reakcie podľa Vojtu a tiež reflexné vyšetrenia.

Ak toto máte, príďte s výsledkom k fyzioterapeutovi. Fyzioterapeut si musí syna tiež vyšetriť.

Určite Vám navrhujeme prečítať si o našej fyzioterapeutke Janke, ktorá pôsobí na našej klinike a zaoberá sa podobnými stavmi u mnoho detí.

https://rehabklinik.sk/sluzby/joga-fyzio-terapia/

Ak dieťa lezie v správne skríženom vzore, bude chodiť. Ale je to veľmi ťažko hodnotené na diaľku.

Kontakt: 0905 205 009

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk