Prečo sú dvojvaječné dvojičky rozdielne?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

mám dvojvaječné dvojičky chlapcov. Budú mať 10 rokov. V tvári sa podobajú. Jeden je však vysoký a kostnatý, druhý priemernej výšky a trochu bacuľatý. Ten uprednostňuje sladkú stravu.

Prečo sú takí rozdielní?

Už im to aj trochu vadí.

Dá sa to nejako ovplyvniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade dvojvaječných dvojičiek sa jedná o genetickú zhodu na úrovni 50%. T.j. deti sú si podobné ako klasickí súrodenci. Nie ako jednovaječné dvojičky, ktoré sú takmer identické z genetického hľadiska.

Ovplyvniť sa to nedá. Je to štandardný stav, že sa súrodenci čiastočne podobajú. Ale nedá sa ovplyvniť, aby sa podobali viac, aj keď sú to dvojičky.

Pekný večer prajem

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko