Aká je alternatíva k Aliamare Clean roztoku na denné preventívne inhalovanie?

Zodpovedané
23. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila. Aliamare Clean roztok je nedostupný.

Aká je alternatíva k Aliamare Clean roztoku na denné preventívne inhalovanie?

Vincentku užívame počas choroby, ale skôr by som prijala niečo s dlhšou spotrebou a skladnejšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

K dlhodobému inhalovaniu sa odporúčajú fyziologické roztoky. Buď klasické inflúzne roztoky, ale tie po otvorení nemôžete skladovať. Alebo si kúpte nejaký iný izotonický sprej z lekárni.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie