Ako správne použiť Aliamare Clean ampulky?

Zodpovedané
24. jan 2019

Dobrý večer,

mám takmer dvojmesačného syna s nádchou a chcem mu dať Aliamare Clean ampulky. V príbalovom letáku sa píše, že použiť ampulku 4-6x denne.

Mám použiť 1 celú ampulku pri jednom použití?

Lekárnik nám kázal používať roztok po kvapkách, čiže 1 kvapka do každej dierky. Tiež dodal, že 1 ampulku môžeme použiť aj viac dní

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to sterilný izotonický roztok. Pre zaručenie správnej hygieny smie byť sterilná fľaštička s jednou dávkou použitá iba raz. Nemali by ste použiť fľaštičku, ktorá je už otvorená alebo poškodená, aby sa predišlo riziku bakteriálnej kontaminácie.

Takže aj keď nepoužijete celý obsah ampulky, tak by ste ju nemali nechávať do ďalšieho dňa, pretože už nebude sterilná.

Tieto ampulky sú vyrábané v sterilnom balení práve preto, aby ich mohli používať aj novorodenci.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová