Aké iné lieky okrem Paralenu si môžem dať pri bolesti zubov, keď ešte dojčím 6,5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

včera na večer ma začal bolieť zub (spodná osmička, lenže rastie mi asi krivo) a z toho mi opuchlo ďasno. Mám ho začerveňané a bolí to neskutočne. Nespala som celú noc. Paralen zaberá len na chvíľku. Bolia ma z toho až uzliny a nemôžem extrémne otvorit ústa.

Aké iné lieky okrem Paralenu si môžem dať, keď ešte dojčím 6,5 mesačné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem Paralenu Vám nemôžem odporučiť iný bezpečný liek od bolesti počas dojčenia.

So zapáleným ďasnom Vám pomôžu výplachy roztokom Corsodyl.

Odporúčam návštevu stomatológa.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut