Aké lieky si môžem dávať na bolesť hlavy v tehotenstve?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

som v 3. mesiaci tehotenstva a viac ako mesiac mám každý deň veľmi silné bolesti hlavy. Kúpila som si Paralen, ale lekárnik mi povedal, že Paralen sa nesmie užívať dlhodobo v tehotenstve. Beriem každý deň magnézium, pijem dostatok tekutín, ale tá každodenná bolesť hlavy je neznesiteľná.

Aké lieky si môžem dávať na bolesť hlavy v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

V tehotenstve si nemôžte nič dávať pravidelne a dlhodobo na bolesť hlavy. Bolesť hlavy je spôsobená hormonálnymi zmenami alebo aj nižším tlakom ako ste mávali obvykle. V druhom trismetri by sa Vám to malo upraviť. Väčšinou tieto neznesiteľné bolesti hlavy v štvrtom mesiaci prejdú alebo sa aspoň prestanú vyskytovať tak často.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová