Aké probiotiká a vitamíny na podporu imunity 2,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

môj 2,5-ročný syn začal chodiť do škôlky a chcela by som mu podporiť imunitu. Kúpila som probiotiká Infant Dophilus plus (tie mu dobre sedia) Cebion, D-Jamieson a vitamín B-komplex kvapky.

Môžem podávať všetko naraz?

Ako často a ako dlho?

Je vhodné dávať ich v množstve aké je dané pondelok - piatok a víkend vynechať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

uvedené vitamíny môžete podávať súbežne s probiotikami.

Vitamíny C, D a probiotiká sú vhodné na dlhodobé užívanie (celé zimné obdobie). Vitamín B ak nebol odporúčaný lekárom, by ste nemali podávať dlhšie ako 3 mesiace.

Podávajte ich na dennej báze (aj cez víkend).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut