Aké výživové doplnky by ste mi odporučili pri nízkych hodnotách železa v krvi?

Zodpovedané
12. júl 2019

Dobrý deň,

trápia ma nízke hodnoty železa v krvi. Viem, že kyselina listová, B12 majú dobré hodnoty. Skoro každý deň jem cviklu. Dopĺňam o ďalšie odporúčané potraviny. Nechcem veľmi lieky, lebo trpím zápchami.

Aké výživové doplnky by ste mi odporučili pri nízkych hodnotách železa v krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

z výživových doplnkov sa odporúča tak ako píšete kyselina listová a Vitamín B12, ktoré podporujú správnu funkciu krvotvorby.

Bohaté na železo sú potraviny ako hovädzie mäso, špenát, strukoviny, mandle, slnečnicové semienka a iné.

Ak by ste ale mali siahnuť po výživovom doplnku s obsahom železa, tak odporúčam Jamieson Železo 28mg.

Železo sa nachádza vo vysoko vstrebateľnej zlúčenine diglycinát železnatý. Takisto obsahuje aj Vitamín B12, B2, kyselinu listovú a vitamín C, čo podporuje vstrebateľnosť železa.

Ide o formu železa, ktorá je šetrnejšia k tráviacemu traktu, preto by vedľajšie účinky ako zápcha a iné ťažkosti s trávením mali byť len minimálne.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová