Aké železo mi pomôže pri hemoroidoch?

Zodpovedané
5. okt 2019

Dobrý deň,

mám 33 rokov a väčšiu polovicu života užívam s malinkými prestávkami železo na anémiu. Väčšinou na predpis, lebo voľnopredajné a prírodné na mňa nemajú taký významný a dlhodobejší účinok.

No po dvoch pôrodoch rok po roku sa mi urobili neuveriteľné bolestivé hemoroidy. Samozrejme mám opäť anémiu a mala by som brať predpísané lieky 2x za deň. No už aj dve či tri tabletky za týždeň s väčším odstupom mi spôsobujú tuhú stolicu a tým aj bolestivé a krvácavé vyprázdňovanie. Keď lieky neberiem je to oveľa lepšie so stolicou.

Existuje niečo, či už na predpis, alebo voľnopredajné na anémiu, aby to nerobilo drámu na toalete?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžte ešte vyskúšať užívať Globifer Forte. Obsahuje hemové železo, ktoré je ľahšie stráviteľné a nezaťažuje tak žalúdok a črevá. 1 tableta obsahuje však 18 mg železa, čo je ale menej ako máva železo na predpis (Sorbifer, Ferro-folgamma, Tardyferon).

Neviem aké dávky železa užívate. Preto si to skúste porovnať, prípadne sa poradiť so svojím lekárom.

V inom prípade musíte hemoroidy riešiť ako samostatný problém. Obyčajne sa na tento problém používa masť na Hemoroidy, napríklad Faktu.

Zároveň môžte užívať tablety s obsahom flavonoidov na spevnenie ciev, ako sú Detralex alebo voľnopredajný Mobivenal micro.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová